OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Český pohár v aquatlonu uzavře závod v Rychnově nad Kněžnou s plaváním v bazénu z nerezu

V neděli 5. května přivítá Rychnov nad Kněžnou podruhé závod Českého poháru v Aquatlonu. Po Českých Budějovicích, Zlíně, Praze, Liberci a Jablonci se jedná o šestý díl prestižního seriálu, který je zároveň závěrečným dílem série. Tu pořádá Česká triatlonová asociace.

VRychnově se utkají milovníci plavání a běhu a závod je určen pro profesionály, amatéry a zkrátka pro všechny, kteří si chtějí užít den ruku v ruce se sportem, adrenalinem, příjemnou atmosférou a zábavou. Vyražte v neděli do Rychnova na závod s názvem 3athlon® Aquathlon Rychnov nad Kněžnou.

Závod se tradičně skládá ze dvou disciplín. První je 400 metrů plavání a závodníci tuto trať zdolají v pětadvacetimetrovém bazénu, který je celý z nerezu a dalo by se říct, že je obří plechovou vanou.

Druhou disciplínou je běh a na soutěžící čeká pět kilometrů. Ty absolvují kolem koupaliště ve Včelném po asfaltových cestách. Závod je otevřen pro všechny věkové kategorie a nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

„Oproti loňsku se nebude běhat na stadionu, ale po cestách kolem koupaliště. Tato drobná změna by měla být vnímána velmi pozitivně, protože celkové zázemí tam je výrazně lepší,“ řekl ředitel závodu Jan Jelínek. Ten si velmi cení, že Rychnov je jediným nekrajským městem, kde se závod Českého poháru koná.

„Mám z toho velkou radost. Všech pět závodů zatím proběhlo v krajských městech a Rychnov je jediným výrazně menším. Přesto očekávám mnoho startujících i diváků a doufám, že si všichni v Rychnově užijí parádní sportovní den,“ uzavřel Jelínek.

Start plavecké části je v 10:30 hodin, běhat se začne ve 14 hodin.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.