OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Plavání + běh. V Českých Budějovicích odstartuje Český pohár v aquatlonu a lidé jsou nažhavení V Praze 19. únor 2014

V sobotu 22. února odstartuje v Českých Budějovicích Český pohár v aquatlonu, což je kombinace plavání a běhu. Na jih Čech zamíří i reprezentantka s olympijskými ambicemi Petra Kuříková a zřejmě i bronzová medailistka z MS v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová. Pořadatele těší velký zájem a doufají, že se na start postaví více než dvě stovky závodníků.

ilustrační

Aquatlon je kombinací plavání a běhu. Po plavecké části, která se odehrává v bazénu, je na programu běh, do kterého sportovci vyrážejí s časovými rozestupy podle toho, jak si vedli v plavání. Závod v Českých Budějovicích otevře nový ročník Českého poháru a na dospělé závodníky čeká kombinace 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Žáci od 8 do 11 budou bojovat na tratí 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci od 12 do 15 let budou mít dvojnásobné tratě. Plavat se bude v budějovickém 50m dlouhém bazénu, běhat se bude v parku Stromovka.

Už nyní je na závod přihlášeno přes 150 lidí a pořadatelům tento zájem dělá velkou radost. „Je to už čtvrtý ročník a je skvělé, že se nám sem daří přilákat tolik závodníků. Asi nám hraje do karet i fakt, že je to první závod tohoto oblíbeného seriálu a lidé jsou doslova nažhaveni. Bylo by skvělé, kdyby na startu bylo 200 a více lidí. Věřím, že to klapne," řekl ředitel závodu Rostislav Šimůnek, který si pochvaluje zajištění plavecké části.

„To má ve svých rukou místní oddíl KIN České Budějovice. Jsou to maximální profesionálové s velkými zkušenostmi třeba i s pořádáním ČP v plavání," vysvětlil Šimůnek. 

Prezentace začíná v 8:30 hodin, start první rozplavby je v 10:35 hodin. Běžecká část je na programu od 14 hodin.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.