OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Žďár nad Sázavou bude premiérově hostit závod Českého poháru v zimním triatlonu

V sobotu 26. ledna se u Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou bude konat již 10. ročník závodu K3 zimní triatlon, který je letos premiérově součástí Českého poháru v zimním triatlonu.

K3 Zimní triatlon je po Jablonci druhou zastávkou v šestidílném seriálu Českého poháru. Závod je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie, takže se ho může účastnit zkušený triatlet i amatér, který si chce jen vyzkoušet tento atraktivní a zároveň náročný sport.

Start všech kategorií je naplánován na sobotu v 11 hodin ve SKI areálu Martina Koukala. Na dospělé kategorie čeká kombinace 5 kilometrů běhu v okolí areálu po vyhrnutých cestách, 15 kilometrů na kole se pojede ve třech okruzích po cyklistických silnicích a po vyhrnutých lesních cestách. Závěrečných 8 kilometrů na běžkách bude ve dvou okruzích v mírně zvlněném terénu.

Pořadatelé se potýkají s nedostatkem sněhu, ale do soboty by mělo být vše perfektně připraveno. „Pořádný příval sněhu se nám zatím vyhnul, ale trať na sobotu bude v dobrém stavu. Máme to teď zválcované a několik míst, kde sníh chybí, doházíme,“ řekl hlavní pořadatel Pavel Kubický.

Ten láká k Pilské nádrži nejen samotné závodníky, ale i diváky. „Závod se odehraje ve SKI areálu Martina Koukala a jelikož se kolo i běžky jedou v okruzích, je na velkou část tratě vidět. Což je hodně divácky atraktivní,“ dodal Kubický.

Pro jubilejní 10. ročník závodu navíc pořadatelé připravili i zajímavé cenové prémie. Ti nejlepší si rozdělí rovných 30 tisíc korun.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.