OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

České kamiony na Dakaru se stále drží

RZ druhé etapy kategorie kamionů měřila 331 km. Startovala v horách se stržemi, s poměrně velkým převýšením, během 50 km to bylo až o 1000 m. Závodníky sužovalo vedro 37 až 42°C.

"Kamiony, jedoucí v první desítce, mají hodně vyrovnané časy a soutěž je tedy pořád, jako na začátku. Zatím jsi se SuperMANem na sebe pořád zvykáme a proto nás těší, že ztráta na vedoucího Nikolajeva, je pouze dvě minuty, takže výchozí pozice do dalších dakarských bojů není zlá." okomentoval Aleš Loprais.

Nejlepe z Čechů si zatím vede posádka Tatry č. 506 Kolomý/Kilian/Kilian na průběžném 5. místě po druhé etapě. Aleš Loprais na Manu je 6 an 13. místě je Martin Macík jr. na LIAZu.

2. etapa

Třetí etapa vede ze San Juanu do Chilecita. Po krátkém spojovacím úseku se závodníci dostanou na start RZ měřící 284 km pro kamiony. Následuje delší spojovací úsek končící v bivaku v Chilecitu. První kamion se na start do třetí etapy postaví v 10:09 místního času.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.