OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Carboniacup u Sárváru pěkně v teple

Premiérový závod Carboniacupu absolvovali jezdci na 4740m dlouhé trati Pannoniaring, která leží poblíž maďarských termálních lázní u Sárváru, tedy dá se zde spojit příjemné s užitečným a trochu pozávodit a pak třeba trochu odpočinout a ochutnat místní speciality. Technická trať Pannoniaring vyhovuje jezdcům, kteří nemají tolik koňských sil, aby postrašili silnější stroje v zatáčkách.

No a jak to při prvním klání na Sárváru dopadlo?

Ve skupině A1 zvítězil Petr Zelenka na Suzuki Swift, skupinu A2 vyhrál Petr Morávek se Škodou Octavia DTM, před K. Hrabáněm na Alfě Romeo a Vítem Martinovským s Hondou Civic. V A3 dominoval André Mašek na BMW 130i, před nováčkem Miroslavem Látrem, který z let minulých z vrchařských závodů přišel vyzkoušet jak se jezdí na okruzích, taktéž s BMW. V A4 zvítězil Otto Svoboda na BMW M3 ze stáje Šenkýř Motorsport, v A8 vyhrál Milan Valášek s Ginettou G50, před Vítem Smejkalem na Škoda Octavia a v A9 zvítězil Rakušan Michael Oliver, před Radkem Hortem, oba na vozech Porsche GT3 cup.

V sériových vozech skupiny B2 zvítězil Němec G. Feilleger na Lotusu Elise, před Miroslavem Beerem na Subaru, v B3 zvítězil Zdeněk Čurda a BMW, před T. Benešem a L.Kaňkou na Alfě Romeo, V B4 se radoval Lukáš Valdmann na BMW, před T. Honzem na VW Scirocco a Zbyňkem Čurdou na BMW. Skupina B5 předvedla novinky a zvítězil zde Jakub Křeček s konstrukcí Noble, před Lubošem Sázavou s Porsche 911. Stanislav Šedivec potrápit soupeře nemohl, protože bohužel po technické závadě do závodu nenastoupil.

Ve skupině C1 speciálních strojů dojel lépe Gottfried Hatz z Rakouska, před Thomasem Pevellingem na strojích Pacemaker, v C2 dominoval Caterham Megabusa Rakušana Andrease Krammera, před Wolfgangem Maurerem na Caterhamu a Volkerem Heinkem na Radicalu SR3. Ve skupině C3 vyhrál Michal Bláha s Caterhamem, v C4 Bernhard Kranzmüller, před Martinem Křečkem a Tomášem Frankem. Ve skupině C5 nebyl nikdo klasifikován. Oba jezdci této třídy vlivem technických závad závod nedojeli.

Trošku slabší účast zde v tomto závodě zaznamely formule skupiny D, kde celkově i v D1 zvítězil Jan Rieger s formulí Gloria C8F, tedy italským náčiním. V D3 si pro body dojel Hans Sieber s konstrukcí MTX, a v nejsilnějších strojích D4 zvítězil Filip Zelenský s Dallarou 308 F3, před Němcem Günterem Weissem a Václavem Laušmanem na formulích Renault 2,0.

Carbonia Cup - kalendář

Další závod Carboniacupu se pojede na slovenském okruhu Slovakiaring 8.6., přihlásit se na něj můžete již teď. Těšíme se na Vás.

Vláďa Rožánek, Carboniacup team 2017

Ilustrační foto (V. Sýkora - Carbonia Cup, Most 2017)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.