OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Carboniacup:  Mise Lausitzring zahájena

V pondělí se po víkendových závodech ADAC GT Masters koná již třetí závodní den Carbonia cupu, tentokrát na okruhu Lausitzring. Očekává se rekord v divizi formulových vozů, ale máme přihlášeno i více vozů v ostatních skupinách.

Carbonia CupU sousedů v Německu pojede Carbonia cup tentokrát pod názvem Edera day. Při závodech v Mostě praskala ve švech závodní skupina B sériových vozů. Nyní stojí před podobným rekordem skupina A, neboli upravené  vozy, kterých se do závodu přihlásilo 34 a maximální propustnost trati Lausitzring činí pouze 32 aut. Pro případný start tedy rozhoduje rychlost platby. Už dlouho se těšíme, že prolomíme také rekord startujících v zatím méně obsazované skupině D formulových monopostů. Nyní pro závod v Německu čítá startovní listina skupiny hned 17 přihlášených formulových vozů, z čehož máme samozřejmě upřímnou radost. Startovní pole doplnilo mnoho německých jezdců.

Skupinu A prozatím vede Radek Hort s BMW M3, před Honzou Semlbauerem na BMW 1 a Martinem Jansou s Porsche 911 GT3 Cup a čtvrté místo doposud vybojoval Milan Valášek s Renaultem Clio. Čtyři vozy nasadí Spine CZ Racing s jezdci Krejsou, Lukášem a Petrem Suchomelem a Štumpfem, SemaRacing přijede s Maškem, Zabloudilem a Doležalem, uvidíme Tomáše Honze s Mazdou RX8, Radima Adámka s další Ginetou G50 GT4, na startu uvidíme i tři vozy Octávia s Valešem, Pupsem a Stránským. Z domácích jezdců přivítáme mezi sebou Schafera a Hantschkeho na BMW.

Carbonia CupDivizi B sériových aut vede Zdeněk Čurda s BMW 330i, před Zbyňkem Čurdou na dalším BMW a třetí místo obhospodařuje zatím Standa Šedivec s Corvette ZR1.  Kromě již zmíněných uvidíme ATS team s Marcelem a Janem Balážem s BMW M3 a Romana Svobodu na Audi RS5, Jana Marečka s Nissanem GTR z nejpočetněji zastoupeného týmu Lukamotorsport, Romana Širokého s Porsche 997 GT3 Cup, či Andrease Schulze s Hondou Type R. Nechybí ani Mustang s Robertem Wolfem.

Společné hodnocení skupin C+D, tedy speciálních a formulových vozů vede Michal Rejman s Caterhamem C3, před Jaroslavem Novákem na KTM X-BOW a Mathiasem Starkem z Německa na formuli Renault 2,0. Ve skupině C pojede Martin Příhoda s prototypem Radical SR4, Martin a Jakub Křečkové s Caterhamy C4, Miroslav Šimon a Radim Havlík na KTM X-Bow. Skupina D s formulemi očekává konečně pořádné startovní pole, kde uvidíme, jak Vaška Šafáře s Tomisem 04, Jana Riegera s Forim Honda, Michala a Věru Petrů, již hodně zkušenou Helgu Heinrich s Formel Renault 2,0, stálice Stallbauma, Jeanette Siegert, nebo také nově další německé jezdce s východoněmeckými stroji Heidicke, Sieberta, Hahnera, Kauteho, Benze a Richtra. Prolomit letošní smůlu se pokusí i nejrychlejší vůz Dallara F3 Mugen Honda s Filipem Zelenským za volantem.

Přijeďte zafandit o svátečních chvílích na Lausitzring a v neděli si dopřát závodní víkend ADAC GT Masters.

Seznam přihlášených vozů můžete shlédnout zde:

http://www.carboniacup.cz/index.php?sel=content&menuID=120&parentID=33 

Vláďa Rožánek - Carboniacup Edera day

foto: Dan Sainz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.