OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Carboniacup jede opět na Slovensku

od Vládi Rožánka

Na Slovakiaringu se pojede další díl Carboniacupu, čímž se sezóna přehoupne do své poslední třetiny. Závěr sezóny tak uvidí opět diváci na autodromu v Mostě.

K dalšímu dílu Shadows Carboniacupu se přihlásilo zatím 78 vozů.

Ve skupině A upravených cestovních vozů se přihlásilo 24 jezdců, vede zatím Jan Francis Semlbauer s BMW 1, za ním figuruje Radek Hort a třetí místo zatím drží Milan Valášek.

Na start Slovakiaringu se postaví Dennis Waszek s Ferrari 430 GT3, Michal Novák s Porsche Cup, Alex Šuhajda s Renaultem Clio, Dlugoš s Felicií a Kuštár s Citroenem C2 a další slovenští jezdi Silárd a Fillová na Škoda Octávia. Otto Svoboda přiveze Škodu 130 RS, Dušan Vicen BMW E36 GT a Karel Kováč BMW Z3M Coupé.

Divize B sériových cestovních vozů přivítá 18 závodních vozů. Zatím vedoucím jezdcem se stal Zbyněk Čurda s BMW, před Standou Šedivcem na Corvette ZR1 a Zdeňkem Čurdou s BMW 330 Ci. Mimo nich odstartují Vojtěch Chaura jr. na BMW E30, Lubomír Světinský s BMW, Tomáš Barták na Porsche Cayman S, Robert Wolf s Fordem Mustang, Milota a Mareček s Nissanem GTR, Anton Alexejev a Boleslaw Waszek s Corvette. Garantem závodu na Slovakiaringu bude firma Shadows Šedivec s.r.o., která se od roku 1992 zabývá výrobou a zpracování syntetických polymerů a kompozitů.

Mezi speciály máme přihlášeno 18 velmi rychlých Caterhamů, KTM X Bow, či Radicálů. Se dvěma prototypy Radical si přijede zazávodit Rudolf Radič a Libor Maděra, k vidění bude i Praga R1 s Alešem Jiráskem, do bojů se zapojí Michal Vítek, Michal Rejman, Zdeněk Pekárek, Jakub a Martin Křečkové nebo Bernhard Kranzlmuller se speciály Caterham, ten posledně jmenovaný s motorem Duratec. Jako další přijedou s vozy KMW X Bow Martin Kalvas, Jaroslav Novák a Martin Vobořil.

Carbonia Cup

Skunina D formulových vozů čítá zatím 7 formulí, mezi kterými přijede Věra Vostrá Petrů s Tomisem 99-02, její manžel Michal Petrů s Van Diemenem RF02, Miroslav Nižňanský s Oplem Lotus a dvojice Němců Mathias Stark a Helga Heinrich s formulemi Renault 2,0.

Společnou klasifikaci skupin C+D vede Michal Rejman s Caterhamem, před Jaroslavem Novákem a třetí místo patří Michalu Petrů s formulí Van Diemen.

Na Slovakiaringu se na Vás těší týmu Carboniacupu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.