OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Doslova v plné sestavě zamířil tento týden Bohemia Racing Team na Autodrom Most. O víkendu se tu jede bohatě obsazený podnik okruhového šampionátu započítávaný do hodnocení zónového mistrovství střední Evropy. S vozy Audi A4 DTM zde budou BRT reprezentovat ve dvou sprintech Tomáš Kostka a letos premiérově i Michal Matějovský.

 BRT

Oba jezdci už od čtvrtka hodlají ve volných mosteckých testech vyladit své vozy do maxima. Kostka bude ve výhodě, protože letos už ostrý okruhový křest zažil. "Jednoznačným cílem bude zopakovat úspěch z Poznaně. Auto jsme tam naladili výborně a ve čtvrtek chceme ještě dotáhnout detaily a přizpůsobit vůz mostecké trati. Výhodu cítím i v tom, že to auto opravdu detailně znám, protože jsem s ním v DTM odjel celou sezónu. Je otázkou jaké záludnosti přinese počasí, které má prý být o víkendu proměnlivé. Do Mostu se každopádně těším, už dobrý rok jsem tam nejel a tu trať mám rád," přiznal pilot, který ještě před týdnem honil soutěžní speciál erzetami při Rally Kostelec. Nutno dodat, že si na konto připsal další vítězství a průběžně vede mistrovství republiky v rallyesprintech.

Michal Matějovský v posledních dnech dokončil první část studií na polské univerzitě Edukacija Wroclav, kde proniká do tajů managementu řízení mezinárodních podniků. Na stroj specifikace DTM se také velice těší. "Na jaře jsem v Brně něco odtestoval, ale termínové kolize mi zatím nedovolily mistrovský start v barvách BRT. Teď si to konečně užiju. Ano, mám to letos opravdu pestré, protože na konci srpna tady v Mostě budu startovat dokonce s truckem. Pojedu jako host u stáje Buggyra a to bude taky zajímavé. Nemyslím, že bych si kazil jezdecký styl, spíš si pořád rozšiřuju obzory," usmíval se Michal.

Klasická technická příprava na mostecký podnik proběhla už v předchozích týdnech v týmových dílnách a Bohemia Racing Team nehodlá ani tentokrát nic ponechat náhodě. "Připraveni jsme jako obvykle na všechno a s Tomášem jen opakuji, že bude zajímavé, co nám přichystá počasí. Speciály DTM jsou na vodě pochopitelně mnohem víc nevyzpytatelné, než jiná auta. O to větší výzvou to pro nás bude," dodal ještě manažer BRT Petr Najman.

Několikrát měněný harmonogram víkendu mluví o tom, že v pátek po obědě se pojede kvalifikace a ještě týž den navečer první sprint cestovních vozů nad dva litry. Sobota bude pro BRT volná a v neděli po obědě pak proběhne sprint s pořadovým číslem dvě.  

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.