OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brno hostí Český pohár a Evropský pohár juniorů v triatlonu, hvězdou bude olympionička Frintová

V sobotu 24. května bude Brno patřit triatlonistům. Koná se tam tradiční závod EKOL SUPERPRESTIGE 2014, který je druhým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu, je součástí Slovenského poháru a zároveň má i statut Evropského poháru juniorů. Nejzvučnějším jménem ve startovní listině je olympionička Vendula Frintová.

Frintová

Již 22. ročník tradičního závodu se pojede na tratích sprint triatlonu, tedy 750m plavání, 20km na kole a 5km běhu. Plavat se bude v Brněnské přehradě, cyklistika se pojede ve třech okruzích po uzavřených tratích u přehrady a závěrečný běh bude ve dvou okruzích po mírně zvlněném terénu.

 „Panuje teplé počasí a předpověď je příznivá i na víkend. Voda v přehradě se ohřívá, takže pravděpodobně budou plavat i mladší kategorie, ale děti do 11 let pojedou nejspíš duatlon,“ hlásil ředitel závodu Tomáš Klíma, který má radost z plnící se startovní listiny. „Je tam hodně mladých závodníků, což je samozřejmě pro český triatlon jen a jen dobře,“ dodal s tím, že po vyhlášení výsledků žákovských kategorií proběhne v 10:45 dětská tisková konference, která vloni sklidila ohromný úspěch.

Největší hvězdou hlavního závodu by měla být olympionička Vendula Frintová. Ta má sice zlomený prst na noze, který ji limituje v běžeckém tréninku, ale na pětku si troufne. „Jsem s ní v kontaktu, bude tu startovat. Za týden je závod MS v Londýně, tak tohle bude takový test. Mezi muži se pak nejvíce očekává od Františka Kubínka, Tomáše Řenče, Martina Debnara a Jirky Kaluse,“ uzavřel Klíma.

Ve startovní listině Evropského poháru juniorů figuruje hned 17 českých jmen. Jana Macháčová, Diana Třebická, Tereza Zimovjanová, Pavlína Poláčková, Lucie Obermannová, Jana Brantlová, Eva Trčková a z chlapců Vojtěch Sommer, Lakáš Zadražil, Tomáš Houra, Filip Vyskočil, Štěpán Krátký, Jakub Dietrich, Filip Václavík, Lukáš Červenka, Lukáš Novák, Tomáš Plojhar, Adam Mitrenga a Michal Šimeček.

Triatlonová sobota startuje v Brně už v 9:20 hodin závody benjamínků, následovat budou závody žákovských kategorií. Evropský pohár pak začne ve 12 hodin závodem juniorek, ve 14 hodiny vyrazí na trať junioři. Hlavní závody mužů a žen jsou na programu v 16 a 16:05 hodin.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.