OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brno doma získalo třetí korfbalový titul v historii

Brněnští korfbalisté ve finále proti Českým Budějovicím od začátku diktovali tempo hry a nebylo pochyb, kdo je na hřišti pánem. Po výhře 22:15 slaví Korfbal klub třetí titul v historii oddílu. „Beru to jako náplast za loňskou sezonu. Letos jsme od začátku šli za tím, že chceme titul zpět,“ vyprávěl po finále v maloměřické hale Jakub Máša, dojatý trenér domácích hráčů.

Korfbal klub dlouhodobě spoléhá na ženskou část týmu, která fungovala i tentokrát. K nim se však rovnocenně přidali i muži. „Jsem moc ráda, že nám to takhle vyšlo. Chtěli jsme rozložit zátěž na celý tým a být nebezpeční za všech postů. Tak nám to naordinoval trenér a soupeř se s tím moc nevyrovnal. Zaměřoval se hlavně na nás holky, jenže kluci naši kluci zahráli skvěle,“ povídala Štěpánka Jonáková, nejlepší střelkyně základní části, která symbolicky uzavřela svou trefou extraligové finále.

Brno se tak jednoznačně stalo králem uplynulé korfbalové sezony. Vedle extraligového titulu slavili Jihomoravané zlaté medaile také v minižácích, starších žácích a dorostu, mladší žáci pak přidali do klubové sbírky bronz.

KKC Sokol České Budějovice – KK Brno 15:22

Poločas: 4:11. Rozhodčí: Milichovský, Kolářová. Nejlepší střelci: Pešák, Bláha oba 4, Tsybyktarov 2 – Jonáková Š. 6, Faltýnková Fridrich oba 3, Šedý, Drábková, Jonáková E., Bušík všichni 2.

Konečná tabulka České korfbalové extraligy:

1. KK Brno

2. České Budějovice

3. Znojmo

4. Prostějov

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.