OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brněnští Draci stále neporažení

Druhý baseballový víkend čekal na brněnské Draky soupeř vskutku zajímavý. Na jejich stadion totiž přijel jejich vyzyvatel z posledních čtyř finále extraligy Kotlářka Praha. Jenže ta Drakům dokázala více vzdorovat pouze v prvním utkání a nakonec domů odjížděla s prázdnou. Draci jsou i nadále bez prohry.

V pátečním utkání to ale byla právě Kotlářka, kdo jako první doběhl pro bod. Dva body v prvních dvou směnách však byly z její strany na dlouho vše. Pak domácí nadhazovač Petr Minařík prokázal své zkušenosti a až do páté směny nepovolil žádný další doběh. V šesté směně jeho místo převzala nová zahraniční posila Wesley Roemer. Roemer předvedl velmi dobrý výkon a ve zbývajících čtyřech směnách Kotlářce povolil pouze jeden doběh. Naopak Drakům se na pálce dařilo a s přispěním chyb hostujících polařů stáhli v utkání šest bodů, což nakonec stačilo na pohodlné vítězství 6:3.

Draci Brno

Hned další den odpoledne se oba soupeři střetli v dalším souboji. Hrálo se opět na stadionu v Brně – Komárově a tentokrát měl zápas od začátku jednoznačnější průběh. Startující nadhazovač Kotlářky se evidentně trápil se svými nadhozy, čehož Draci v první směně dokonale využili a třemi body si vybudovali náskok. Naopak jejich startér Michal Sobotka svými nadhozy trápil pražské pálkaře a těm se nedařilo se proti němu prosazovat. Po šesti směnách tak odcházel z kopce za příznivého stavu 5:0. Na jeho práci pak navázali Radim Chroust i Jan Vašourek a Draci nakonec dokázali udržet čistý štít.

Brněnským pálkařům se navíc znovu dařilo na pálce. Svého soupeře pokořili celkem sedmi doběhy a nakonec si připsali jasné vítězství 7:0. Velkou zásluhu na tom měli se třemi dobrými odpaly Přemek Chroust, Petr Čech a další nová zahraniční posila Terrell Joyce.

„Naši hráči dnes vůbec nevycenili zuby,“ hodnotil průběh druhého zápasu manažer Kotlářky Michal Müller. „Navíc jsme Drakům prakticky darovali čtyři body zadarmo. Draci zaslouženě vyhráli.“

Domácí manažer Arnošt Nesňal tak mohl být po tomto víkendu spokojenější. „Co se týká kvality utkání, tak lépe hodnotím první zápas, kdy to byla větší bitva,“ řekl po druhém vzájemném duelu. „Nejdůležitějším momentem druhého utkání byl špatný start hostujícího nadhazovače. To poznamenalo celý zápas. My jsme se rychle ujali vedení a bylo po utkání.“

Draci tak i po druhém extraligovém týdnu zůstávají neporaženi a patří jim průběžné první místo tabulky. Příští týden je čeká porce tří zápasů. Ve středu nejdříve jedou do Prahy, kde se utkají s Eagles. Ty pak přivítají na svém stadionu v pátek večer a v sobotu odpoledne.

TZ a foto: Ing. Jan Felkl, SK Draci Brno

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.