OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Draci postoupili do finále extraligy

Uplynulý týden čekali na Draky poslední čtyři zápasy Nadstavby o titul. Obhájci extraligového titulu je zvládli na sto procent a zajistili si postup do finále soutěže.

První krok udělali Draci již ve středu večer, když před svými fanoušky zdolali další brněnský tým Hrochy. Navzdory celkem jednoznačnému výsledku 7:0 to dlouho na výhru nevypadalo a skóre se poprvé měnilo až sedmé směně, kdy odpálil míč za plot Tomáš Polanský. Tím probudil domácí pálky a ty již ve zbytku utkání dominovaly.

O dva dny později se fanoušci Draků mohli těšit na další atraktivní souboj. Na stadion v Komárově totiž přijel loňský vicemistr Kotlářka Praha. I v tomto duelu byly k vidění výborné výkony nadhazovačů a skóre se poprvé měnilo až ve čtvrté směně. Domácí nakonec zvítězili 4:1 a hodně se přiblížili přímému postupu do finále.

K tomu však potřebovali zvítězit v minimálně v jednom ze zbylých dvou utkání s Kotlářkou. Ty se navíc odehrály na hřišti soupeře v hlavním městě. Brněnští baseballisté ten rozhodující krok udělali hned v prvním utkání, ve kterém zvítězili 7:2. Za touto výhrou je nastartoval matador Pavel Budský, když ve druhé směně odpálil míč až za plot a stáhl tři body Draků. Tím dodal brněnskému týmu dostatek klidu do konce utkání a hosté se tak po posledním autu mohli radovat z postupu do třiadvacátého finále extraligy v řadě.

„S postupem do finále jsme spokojeni,“ řekl po zápase manažer Draků Arnošt Nesňal. „K vidění byl kvalitní, útočný baseball. Navíc velmi dobrý a agresivní běh na metách. To je dobrý základ do finále.“

V posledním zápase dali oba celky prostor mladým nadhazovačům a tomu odpovídalo také konečné skóre. V utkání nakonec zvítězili Draci poměrem 9:6, ale byli to domácí hráči, kteří si připsali až šestnáct dobrých odpalů. Z nich však nedokázali vytěžit více jak šest bodů. Naopak brněnský útok dal hráčům Kotlářky lekci z efektivity, když svých sedm dobrých odpalů proměnil v devět doběhů.

Draky nyní čeká týden pauza, po které se dozví jméno svého finálového soupeře. Ten vzejde ze souboje Arrows Ostrava a pražské Kotlářky. Finálová série se pak rozehraje o týden později.

Autor fotografie: David Podrabský

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.