OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bratři Vondrákovi úspěšní ve Slovinsku

Pavel Vydra

Že Češi nejezdí do Chorvatska nebo Slovinska pouze na dovolenou, dokázali minulý víkend Martin a Petr Vondrákovi. Po skvělých výkonech se prosadili opět do absolutní evropské špičky závodů automobilů do vrchu. V Ilirské Bistrici se jely závody už po třiadvacáté, když premiérový ročník se zde odehrál již v roce 1994. Mezi absolutní vítěze se zapsali v minulosti i Češi – dvakrát Miloš Beneš a jednou Josef Krečmer.

Závodilo se na trati dlouhé něco přes pět kilometrů a z více jak sto šedesáti závodníků jich bylo po dvou měřených jízdách klasifikováno 144. Absolutním vítězem se stal Ital Simone Faggioli s vozem Norma M 20 FC. Druhou příčku získal Miloš Beneš a do první desítky se prosadili i zástupci Jičínska. Skvělé šesté místo vybojoval Petr Vondrák s "plackou" Osella PA 21 a neméně kvalitní osmé pak Martin Vondrák s monopostem Tatuus NT 07 Formula Master. Své kategorie Martin i Petr vyhráli a ve skupinách shodně obsadili třetí místa. Oba dosáhli na náročné trati průměrnou rychlost přes sto třicet kilometrů za hodinu.

A jak hodnotí slovinskou misi Martin Vondrák? "V sobotu jsme odjeli první trénink na vodě, druhý na polosuchu. Jako jeden z mála jsem nasadil pneumatiky slick a bylo z toho šesté místo absolutně. Třetí trénink pro déšť předčasně pořadatelé ukončili. Nedělní závod se odehrál celý na suchu. V první závodní jízdě se projevila u mého vozu závada na převodovce v podobě totální destrukce prvního rychlostního stupně. I přesto jsem byl ve své kategorii po první jízdě ve vedení o 4 sekundy před rakouským jezdcem Andreasem Stolnbergerem na Dallaře. Druhou závodní jízdu jsem byl nucen absolvovat bez "jedničky". Moje jízda byla o 2 sekundy pomalejší, ale i přesto jsem byl nejrychlejší. Opět před Stolnbergerem. Tentokrát o pouhé 0,2sekundy. S dosaženým výsledkem jsem maximálně spokojený".

Dalším programem obou jezdců je závěrečný závod Mistrovství ČR závod ve Šternberku a poté závod Mistrovství Evropy, tentokrát na trati v Buzetu v Chorvatsku.

foto: Martin Vondrák

Foto: Martin Vondrák při jízdě ve slovinské Ilirské Bistrici

(foto týmu)

 

                                                                                  

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.