OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

BOSS GP – F1 ovládají první závod

Text: Vláďa Rožánek

Seriál BOSS GP podporovaný FIA, letos mimochodem poprvé, zvýšil počet starších F1 na startu úvodního závodu na Hockenheimringu, který se konal v rámci Jim Clark revival, tedy každoročního jarního setkání historických i současných sérii na Hockenheimringu, včetně vozů bývalé skupiny Can-Am, jenž brázdila evropské okruhy v Interserii. Z těchto závodů vzešlo několik současných jezdců Boss GP, například rekordman mostecké dráhy Peter Milavec, veterán na závodních okruzích Karl Heinz Becker, či Ingo Gerstl, kterého pamatujeme s vozy F3000, či Indycar.

bos bg

Propršenou kvalifikaci zvládl nejlépe navrátilec Gary Hauser z Luxemburska s vozem Dallara GP2 Mecachrome 4,0. Tento jezdec v seriálu BOSS málem vyrovnal rekord na Lausitzringu, i tak rychlá dokáže být jeho Dallara GP2. Druhý v kvalifikaci skončil Rakušan Benrd Herndlhoffer s Benettonenm B 197 Judd V10 a do závodu pak z třetího místa na roštu startoval Klass Zwart z Holandska na Jaguar R5 F1. Tento muž patří ke spoluzakladatelům série BOSS, dříve Euroboss a v roce 1999 startoval také v Mostě s Arrowsem Judd F1 při Interserii. Déšť jinak vozům F1 moc neprospíval a další Frits van Eerd z Holandka zajel s MInardi PS04B Cosworth až čtrnáctý čas. Gerstl s Toro Rosso F1 musel bohužel startovat až z pitline, protože jeho čas nebyl bohužel započítán a čekal ho tedy pěkný úvodní závod sezóny 2016.

bos gp

První otevírací závod sezóny vyhrál Klass Zwart na Jaguaru R5 F1, když zvítězil před Ingo Gerstlem na Toro Rosso F1, který se dokázal probít celým polem, jen Zwart už měl vepředu příliš velký náskok. Třetí dojel navrátilec Garry Hauser z Luxemburska. Gerstl byl po závodě šťastný, ale vyčerpaný.  Hauserovo nadšení předčilo jeho očekávání  ,,Je skvělé vrátit se takovým výsledkem a těším se, až zítra zaútočím znovu,, poznamenal Luxemburčan. Trochu zklamání proklamoval v cíli čtvrtý a ve třídě open třetí Rakušan Herndlhoffer s Benettonem B 197 F1, cítil větší šance na vodě, a doufal, že při druhém závodu bude pršet. Velmi pěkné páté místo odvezl Francouz Christopher Brenier na Panoz Superligueformula a šestý celkově závod dokončil Salvatore del Plano z Itálie na monopostu GP2, když porazil i F1 Minardi van Eerda. Peter Milavec se se svým Panozem Champcar Judd 4,2ltr zajel deváté místo. Několikanásobný vítěz Interserie a rekordman okruhu v Mostě tedy dál závodí. Veronika Cichá se s úvodní jízdou poprala také velmi statečně a s vozem Dallara GP2 skončila celkově dvanáctá z devatenácti klasifikovaných monopostů. Ano, krásných 22 aut se sešlo na úvodním klání na Hockenheimu. S F1 Super Aguri se na Hockenheimu svezl i Wolfi Jaksch, ale zatím se spíše vozil, body bude sbírat spíše v dalších závodech.

Druhý závod ovšem Klass Zwart vyhrát nedokázal. Start první jízdy narušila hromadná kolize. Po restartu spolu sváděli boj Klass Zwart a Ingo Gerst. Zwart po většinu závodu vedl, ale stejně jako v Brně si ze souboje nakonec odvezl druhou příčku a své letošní první zlato skolil Ingo Gerstl s Toro Rosso F1.  Vítězství Gerstla bylo velmi těsné, když odstup v cíli čilnil 0,89s. Třetí místo patřilo Herndlhofferovi s Benettonem. Vítězství ve třídě Class udržel i ve druhém závodu Garry Hauser a lepší úvod sezóny si snad ani nemohl přát. V dalším pořadí pak dojeli Eerd s Minardi, Ch.Brenier s Panozem a Haezenbouk na Dallara GP2. Další Benetton B 197 Wolfganga Jordana skončil jedenáctý a naše Veronika Cichá skončila hned za ním dvanáctá.

bos gp

Pořadí po úvodním klání BOSS GP Hockenheimring:

Formula Open:

Klass Zwart (NL) – Jaguar R5 Cosworth 3,0 – 47 bodů

Ingo Gerstl (A) – Toro Rosso STR1 F1 Cosworth 3,0 – 47

Bernd Herndlhoffer (A) – Benettton B 197 Judd V10 – 40

Frits van Eerd (NL) – Minardi PS04B Cosworth – 36

Peter Milavec (A) – Panoz DP01 Champcar Judd 4,2 – 30

Formula Class:

Garry Hauser (LUX) – Dallara GP2 Mecachrome V8 – 50

Christopher Brenier (F) – Panoz DP09B Superligue – 44

Philippe Haezenbrouck (F) – Dallara GP2 Mecachrome V8 – 38

Salvatore del Plano (I) – Dallara GP2 Mecachrome V8 – 38

Gilles Brenier (F) - Panoz DP09B Superligue – 32

Veronika Cichá (CZ) – Dallara GP2 Mecachrome V8 – 24

Další závod Boss GP the most spectacular series by FIA uvidí 14. května na Redbullringu v Rakousku, kde by rád na domácí trati zvítězil Ingo Gerst.

Vláďa Rožánek, Boss GP 2016

bos gp

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.