OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bonver Dakar Project se pokusil pomoct Aleši Lopraisovi

Letošní Rally Dakar potvrzuje, co to sousloví znamená – drama, napětí, nebezpečí... A také určitou vzájemnost. Pátý díl tohoto dobrodružného seriálu kromě jiného přinesl také starostí lídra kamionů Aleše Lopraise, u kterého s pomocí zastavil jeden z členů nového uskupení Bonver Dakar Project. Ztichlou Tatru synovce Karla Lopraise zapřáhl a k cíli se pokusil dovézt Marek Spáčil se strojem LIAZ Czech Dakar Teamu.

„Je to jednoduché – musíme si pomáhat," říká Tomáš Vrátný, jeden z hlavních mozků Bonver Dakar Projectu a pilot Tatry zároveň. „Aleš zůstal stát v nepřehledném místě, kde se hodně prášilo. Hrozilo, že do něj někdo praští. Marek nemeškal, vzal Aleše na lano a chtěl krajana dovézt až k cíli. Při této jízdě ale dostal defekt, takže záchranná mise bohužel rychle skončila."

Bonver

Vrátný si v průběžném pořadí polepšil na 22. příčku: „Po třech defektech a dalších starostech v předchozí etapě bylo včera už vše v pořádku. Žádný defekt, žádný problém s technikou. Předjel jsem asi patnáct kamionů, kéž by to tak šlo i dál."

Parádně opět zajel jeho stájový kolegy Martin Kolomý. Se svou Tatrou se k cíli přihnal jako šestý, v tabulce se proti předchozímu pořadí posunul o místo výš – na čtvrtou pozici. Naopak další člen Czech Dakar Teamu, motorkář Jan Veselý, už nepokračuje.

Bonver

Bonver Dakar Project po 5. Etapě Arequipa - Arica:

Spojovací úsek: 275 km
Rychlostní zkouška: 136 km

Kamiony:
4. Kolomý (Czech Dakar Team/Tatra) -31:18 na prvního
17. Spáčil (Czech Dakar Team/LIAZ) -3:09:00
19. Vildman (KM Racing/LIAZ) -3:26:51
23. Vrátný (Czech Dakar Team/Tatra) -4:37:54
25. Schoo (Dakar Team Holland Team/Tatra) -4:45:13

Motocykly:
45. Pabiška (KM Racing/Yamaha 450) -2:32:51

Úplné výsledky a další informace na www.dakar.com

Media Bonver Dakar Project

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.