OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vstoupili Draci pravou nohou do sezóny?

V pátek 31. 3. začala baseballová liga pro celou Českou republiku. Pro Draky Brno je to další velká výzva. Nechají se uspat loňským dvacátým titulem nebo budou pokračovat ve svém tažení? To se dozvíte za 6 měsíců. Na uplynulý víkend však máme odpovědi od Arnošta Nesňala po sérii s nováčkem Olympií Blanskem.

Ahoj Arny, jak bys první kroky v letošním ročníku zhodnotil?

Myslím si, že vstup do sezóny se nám docela povedl. Hráli jsme kvalitně zejména v obraně. Největší radost však mám hlavně z páteční povedené série úlivek, kdy Moštěk a bratři Hajtmarovi naplnili mety právě tímto způsobem. Je to věc, kterou jsme probírali v týdnu na tréninku a podařilo se nám ji rovnou aplikovat, to vždycky potěší. Blýskl se také Martin Schneider dlouhým odpalem a Přemek Chroust sérií hitů. Pálkaři jsou v dobré formě a těšíme se na další kvalitní nadhazovače.

Jaké pocite v tobě zůstali, co se týká úrovně baseballu Blanska?

Byl jsem rozpačitý, když šel na kopec mladík Kostka, kterého však musím zpětně hodnotit jako nejlepšího z blanenských. Ostatní si však vedli také dobře. Po obou zápasech mohu říct, že pokud se Blansko popere s rychlejšími nadhazovači a dostane se pálkařsky na vyšší úroveň, určitě si na výhry sáhne.

Příští víkend hrají Draci s vicemistrem a velkým rivalem Kotlářkou Prahu. Proběhne extra příprava?

Nic zvláštního nás nečeká. Je tou soupeř jako každý jiný. Spíše se soustředíme na stabilizaci tréninků venku, kde jsme se mockrát všichni zatím neviděli. Pozitivní je to, že nám v týdnu přiletí posily Wesley Roemer a Terrell Joyce.

Jak tě potěšila divácká kulisa v Brně a Blansku?

Diváci nám připravili velice příjemné prostředí v obou městech. U nás bylo okolo 400 diváků, kteří vydrželi do závěrečného ohňostroje a celá akce se moc povedla. V Blansku byl zase nádherný úvodní ceremoniál a vypadalo to, že i tam si diváci celý večer moc užili.“

Draci Brno vyhráli v obou zápasech a to poměrem 8:0 a 12:1. V dobrém světle se představili startující nadhazovači Sobotka a Furko.

Sezónu začala také naše mládež. Budoucnost A týmu v podobě kategorie U21 se vydala do Ostravy, kde jednou vyhrála 15:20 a poté prohrála 12:5. U18 a U15 se zatím probírají ze zimního spánku a nástup je čeká až příští víkend. Třináctky dvakrát porazily rivala Třebíč a to poměrem 13:3 a 9:1. Kategorie U11 hostila nováčka Oilers Hodonín a zvítězila vysoce 15:0 a 25:1.

V pátek 7. 4. se koná od 17:00 nábor na dětském hřišti a poté od 19 hodin pokračuje extraliga zápasem proti Kotlářce Praha, která má zatím na kontě jednu výhru a jednu prohru po sérii s Tempem Praha.

Text: Jan Felkl

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.