OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Aquatlon v Praze se stal kořistí Powady a Slovenky Gajdošové

Slovenka Romana Gajdošová závodící za brněnský klub Ekol Elite a Jakub Powada z týmu JulboWay zvítězili ve třetím závodě Českého poháru v aquatlonu, který hostila Praha. Plavecká část se uskutečnila v Podolí, běh na atletickém stadionu na Děkance.

Gajdošová

Gajdošová rozhodla o svém triumfu ostrým nástupem do pětikilometrového běhu. Po plavecké osmistovce byla sedmá se ztrátou 47 sekund na první. „Po plavání jsem byla docela spokojená, protože první byla plavkyně-specialistka. Podle odstupů jsem doufala, že bych se mohla dostat na stupně vítězů,“ vykládala v cíli vítězka, která přiznala, že si na vítězství úplně nevěřila. „Nemyslela jsem si, že zvítězím, ale hned v prvním kilometru jsem ostře nastoupila, abych soupeřky i psychicky odradila a podařilo se mi jim utéct,“ dodala.

Gajdošová podle vlastních slov přepálila první kilometr, takže pak musela zvolnit. „Bála jsem se, aby se mi to nevymstilo a aby mi zůstalo dost sil na závěr. Takže mezi druhým až čtvrtým kilometrem jsem hlídala pozici a poslouchala odstupy,“ popsala Gajdošová a k taktice běhu, který se na rozdíl od předešlých běžel s hromadným startem a nikoliv podle odstupů po plavání, dodala: „Všechno fungovalo skvěle. Trenér, ale i rodiče dětí z našeho oddílu mě informovali o časech a odstupech, takže jsem si dávala pozor na soupeřky a v závěru ještě přidala. Další motivaci jsem měla v překonání osobního rekordu na pět kilometrů.“

J. Powada

V mužské kategorii rozhodl naopak až drtivý závěr Jakuba Powady. „Ani když jsem proběhl cílem, tak jsem si nebyl jistý, že jsem vyhrál. Musel jsem čekat, až rozhodčí všechno spočítají a vyhlásí. Nakonec to ale dopadlo a je to skvělé,“ radoval se z nečekaného triumfu Jakub Powada, který se nejvíce obával jmenovce Jakuba Kočaře.

Powada

„Po plavání jsem na něj měl ztrátu 17 sekund. S trenérem jsme však věděli, že ještě nemá letos tolik naběháno, takže by se při správné taktice dal porazit,“ vykládal Powada, který dostal za úkol běžet čtvrtku v pravidelném rytmu 76 sekund. „To se mi pak nedařilo, protože balík začal zpomalovat, takže jsem musel vyrazit a dohánět ztrátu. Naštěstí jsem měl na finiš dost sil, takže jsem za to ještě vzal a běžel, co to šlo,“ uzavřel vítěz.

Výsledky: Aquatlon Praha 2014, 3. díl Českého poháru v aquatlonu
Muži:
1. Jakub Powada 24:51.3, 2. Jakub Kočař 25:01.0, 3. Jiří Kalus 25:03.9, 4. Martin Debnar 25:26.9, 5. Petr Šlajs 25:41.7.

Ženy: 1. Romana Gajdošová 28:41.8, 2. Barbora Hlaváčová 29:25.5, 3. Linda Vítová 29:39.1, 4. Eva Potůčková 30:50.0, 5. Marika Zahradníčková 30:54.7.

aquatlon

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.