OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ALONSO DOMINOVAL V DOMÁCÍ VELKÉ CENĚ, PIRELLI PŘICHYSTÁ PRO ISTANBUL ZMĚNY

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso zvítězil ve své domácí velké ceně, přičemž zvolil strategii čtyř zastávek v boxech. Druhý v cíli byl pilot Lotusu Kimi Räikkönen, který mechaniky navštívil třikrát. Jedná se o Alonsovo 32. vítězství v kariéře a zároveň 2. ve Velké ceně Španělska. Alonsův týmový kolega z Ferrari Felipe Massa dojel třetí. Brazilský pilot si tak po penalizaci a startu z deváté pozice vybojoval první stupně vítězů v sezoně.

F1

Alonso stanovil nový rekord, jelikož je prvním pilotem, kterému se podařilo ve Španělsku vyhrát až z pátého místa na roštu. Räikkönen využil zcela jiné taktiky. Na kontě má o zastávku méně. I přesto ale neztrácel mnoho. Za vítězem dojel s mankem deseti sekund. Räikkönen byl rovněž jediným jezdcem, který první tři stinty absolvoval na střední směsi P Zero Bílá. Poslední úsek závodu pak strávil na tvrdé směsi P Zero Oranžová.

Výsledkem je, že rozestupy v šampionátu jezdců jsou nyní mnohem nižší. První tři jezdce dělí pouze 17 bodů.

ŠÉF MOTORSPORTU PIRELLI: 

Paul Hembery: „I ve Španělsku hrála prim strategie. Zdejší okruh je na pneumatiky díky svým charakteristikám velmi náročný. I proto tu byla tak vysoká úroveň opotřebování, která by se ve zbytku sezony již neměla opakovat. Naším cílem je mít v každém závodě dvě až tři zastávky. Je tedy jasné, že čtyři pitstopy jsou příliš. Něco podobného se nám přihodilo pouze jednou, a to v našem prvním roce v Turecku. Vynasnažíme se pro závod na Silverstonu provést nějaké změny, abychom se mohli držet našich cílů a s problémy se rychle vypořádali. Gratulujeme Fernandu Alonsovi a týmu Ferrari.“

 f1

NEJRYCHLEJŠÍ ČASY DNE DLE SMĚSI:         

 

Střední

Tvrdá

Přechodná

Mokrá

První

HUL – 1.26.586

GUT – 1.26.217

N/A

N/A

Druhý

WEB – 1.27.267

MAS – 1.26.394

N/A

N/A

Třetí

ALO – 1.27-440

SUT – 1.26.564

N/A

N/A

 

NEJDELŠÍ VÝDRŽ DLE SMĚSI

Střední

22 kol

V. Bottas

Tvrdá

24 kol

C. Pic

Přechodná

N/A

N/A

Mokrá

N/A

N/A

PRAVDOMETR:

Předpovídali jsme, že preferovaná strategie bude čítat tři zastávky, Alonso byl ale v boxech čtyřikrát. Poprvé přezul v devátém kole na tvrdou směs, v kole č. 21 opět na tvrdou, ve 36. na střední a konečně ve 49. kole na tvrdou. Felipe Massa zvolil podobnou strategii.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.