OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Africa Eco Race: Tomeček celkově třetí!

Závěrečnou jedenáctou etapu Africa Eco Race 2015 z Toueily do Saint Louis dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako třetí kamion těsně za tandemem ruských Kamazů. V konečném hodnocení patří tatře se startovním číslem 400 třetí místo mezi kamiony a šesté místo celkově.

Tomečkův navigátor Ladislav Lála hodnotí průběh jedenácté etapy velmi podobně: "Když už jsme stáli na startu poslední ostré etapy, tak jsme si řekli, že musíme dostat auto až do cíle. Ne každý měl to štěstí dostat se až sem, což nám jen potvrdil pohled na zdecimované startovní pole. Z pohledu navigátora nepřinesla poslední etapa žádné zásadní překvapení, byť i dnes někteří závodníci bloudili."

Tomeček

Jedenáct náročných etap potvrdilo, že tatrovácká koncepce dokáže navzdory rozpočtovým omezením držet krok i s absolutní špičkou v podobě ruského Kamazu. Tomáš Tomeček k tomu říká: "Jsem rád za možnost srovnání s konkurencí, protože mi to dává motivaci posunout možnosti naší techniky a v konečném důsledku samozřejmě zrychlit. Mám hned několik nápadů, co bychom mohli zlepšit."

Tomečkův navigátor Lála shrnuje svoje pocity z Africa Race 2015 takto: "Jsem rád, že jsem mohl letošní ročník absolvovat po boku Tomáše. Navzdory problémům ve dvou etapách jsme snad nejeli úplně špatně. Dokázali jsme vyhrát jednu etapu a navzdory tomu, že jsme jeli jako jediná posádka ve dvou, jsme dlouho bojovali o příčky nejvyšší."

PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka poskytoval pro organizátory Africa Eco Race 2015 i službu dvou kamionů bailé ("koště"), bez kterých by se logistika závodu stala mnohem složitější. Petr Foltýn a Petr Kostelník za volantem dvou tater zachraňovali z náročného terénu dnem i nocí posádky aut a motorkáře včetně jejich techniky a nebo jen vozili palivo pro vrtulníky. Když už bylo nejhůře, tak tatra dokázala postavit na kola a tím zachránit uprostřed nejtěžšího dunového pole beznadějně převrácený kamion. Přínos posádek kamionů bailé vyzdvihl během závěrečného briefingu i sportovní ředitel rallye René Metge. Skvělou práci během celého závodu odváděli i mechanici Jaroslav Žerdík a Leopold Paďour, kteří se starali o všechny čtyři týmové tatry. Bez jejich nasazení a šikovnosti by byl závod pro celý tým mnohem složitější.

Tomeček, Lála

Srdečné pozdravy od Růžového jezera

Dvanáctá etapa sice již nerozhodovala o výsledcích Africa Eco Race 2015, o to více si ji ale všichni závodníci užili. Slavnostní cíl totiž organizátoři nemohli naplánovat jinam, než k Růžovému jezeru poblíž senegalského Dakaru. PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka skončil v konečném hodnocení kamionů na třetím místě, mezi auty pak celkově šestý.

Africa Eco Race 2015 je minulostí, ať žije v tomto okamžiku již nadcházející ročník 2016. "Pokud to bude jen trochu možné, tak bych se chtěl do Afriky znovu vrátit a oslavit tak třicáté výročí značky Tatra v dálkových soutěžích," uzavírá Tomáš Tomeček a jedním dechem dodává: "Chtěl bych poblahopřát vítězům. Jeli velmi dobře a kromě skvěle připravené techniky měli i velmi propracovanou logistiku. Poděkování si zaslouží i naši mechanici Jaroslav Žerdík a Leopold Paďour a samozřejmě i Petrové Foltýn a Kostelník coby řidiči obou kamionů bailé. Jsem moc rád, že jsem mohl jet letos s Láďou Lálou. Jeho návrat do týmu po osmileté pauze přinesl nový náboj a jako navigátor se rozhodně osvědčil."

Tomečkův navigátor uzavírá svou účast na Africa Race slovy: "Jsem rád, že jsme se dostali až sem. Po prvních dvou etapách jsem byl od auta tak zbitý, že jsem skoro nemohl chodit. Tým fungoval na jedničku a jsem rád, že jsem mohl jet právě s touto partou. Do posledního kilometru jsme se rvali o co nejlepší výsledek. Díky všem za podporu."

Tomeček

Výsledky v kategorii kamionů:

1. 401 SHIBALOV A. 41:02:18 KAMAZ
2. 404 KUPRIANOV S. 42:23:49 KAMAZ
3. 400 TOMEČEK T. 45:23:44 TATRA
4. 403 JACINTO E. 59:04:22 MAN
5. 408 DOMOWNIK P. 66:23:05 UNIMOG
6. 402 KOVACS M. 100:59:12 SCANIA

TZ Tom Racing Team - Zuzana Nohavicová a Tomáš Kubina

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.