OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Šílenost, nářez, absolutní dávka adrenalinu. Tak by se dal nazvat unikátní kousek na zábavné freestylové akci FMX Gladiator Games, s podtitulem Fiat Triple X. Organizátor a jezdec Marek Rejman se spolujezdcem Zdeňkem Fuskem rozjeli v sériovém vozu Fiatu Punto na téměř dvacetimetrový skok. A kamery GoPro u toho samozřejmě nemohly chybět.

triple X

„Šlo o světovou premiéru. Na rampu jsme jeli rychlostí přes sto kilometrů v hodině, abychom vyskočili do zhruba dvaceti metrové výšky,“ říkal hlavní organizátor akce a zároveň řidič Marek Rejman.

triple X

„Náš skok na loňských FMX Gladiator Games jsme neměli možnost vyzkoušet, museli jsme prostě skočit hned napoprvé. Vyšlo to, ten pocit si budu dlouho pamatovat. Bylo to super, ale zdálo se nám to moc jednoduché. A tak jsem požádal Zdeňka o spolupráci na dalším skoku,“ svěřil se Rejman.

Do dvacetimetrové výšky vyskočili, ale dopad byl více než tvrdý. Fiat Punto se neudržel na doskokové rampě a spadl dolů.

„Nechávali jsme si skok propočítat i matematicky. Rychlost, která nám byla doporučena, jsme překročili o patnáct kilometrů v hodině. Přesto jsme auto nahoře neudrželi,“ popisoval Zdeněk Fusek.

Kamery GoPro celý unikátní kousek nepřetržitě snímaly. A je z toho fantastické video. „Všechny naše kamery, které jsme měly namontované v autě i na něm, jsou bez poškození. Navíc jsme dokázali zachytit unikátní záběry, ze kterých vznikl skvělý klip,“ prozradil zástupce GoPro Jan Sečkář.

triple X

I když pád vypadal hrůzostrašně, přežili i samotní jezdci. „Jedeme znova,“ křičel Marek Rejman.

Na druhý pokus nedošlo, přesto byla akce, na které se představili i čeští jezdci jako Petr Kuchař nebo Matěj Česák více než úspěšná. 

Zdroj: www.gohd.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.