OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

24hours OffROAD Maraton Dobřany startuje již tuto sobotu za účasti rally mistrů!

Sedmnáctý ročník nejtěžšího závodu terénních aut ve střední Evropě odstartuje tuto sobotu 24. května v pravé poledne na Šlovickém vrchu poblíž Dobřan. Nejlepší posádky offroadových speciálů se opět pustí do 24 hodinového boje s nástrahami trati, vlastními silami i výdrží techniky.

offroad maraton

 

Na startu se objeví známí rally závodníci: například Dušan Randýsek závodící v bugině za VYPE racing team, Jaroslav Valtr s Martinem Kolomým, jedoucí ve speciálu nad dva litry pod VALTR offroad teamem či Zdeněk Pořízek mladší s Pořízek offroad teamem a speciálem do dvou litrů. Všichni budou bojovat nejen o vítězství v kategorii, ale i absolutní zlato. Dobřanské klání často rozhoduje o vítězi celého seriálu. A najeté kilometry jsou potřebné do absolutního pořadí sezony. Konkurence bude znásobená o účast loňského vítěze KB System offroad teamu, který touží po pátém dobřanském „skalpu“. Vzhledem ke změnám v prostoru depa i parkování pro diváky upozorňujeme na zvýšenou pozornost ke značením a k pokynům organizátorů. Ty základní včetně mapy jsou již nyní na www.offroadmaraton.cz.

24hodinovce budou již dle tradičního modelu předcházet dvouhodinovky čtyřkolek v 7:00 a motorek v  9:30. V obou kláních nastoupí i starší junioři na půl hodiny. Po představení posádek aut v 10:00 posádky  provedou poslední úpravy, před polednem zaparkují své vozy pod Šlovickým vrchem, vyjdou nahoru a úderem dvanácté hodiny seběhnou ke svým strojů a vrhnou se do offroadových soubojů. V odpoledním programu budou také závody dětí a mladších juniorů mezi 14:00 a 15:00 a kulturní program s kapelami Spheres, Phil Shoenfelt & Southern Cross, PAKÁŠ a Greyhound.

Diváci se mohou těšit na dvacítku automobilových speciálů a pravé offroadové prostředí: všudypřítomný adrenalin, odstřikující bláto a situace, při kterých tuhne krev v žilách. Průběh závodu, na který se závodníci celý rok připravují a těší, i výsledkový servis budou všichni moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu kvalitního nonstop občerstvení.
Kompletní informace najdete na www.offroadmaraton.cz .

offroadmaraton

Program 24hours OffROAD Maraton Dobřany:
07:00 - 09:00 závod čtyřkolek
09:30 - 11:30 závod motorek
10:00 představení posádek aut
12:00 START 17. ROČNÍKU ZÁVODU AUTOMOBILŮ NA 24 HODIN
14:00 - 15:00 závody dětí a mladších juniorů na jednodušší trati
16:00 vyhlášení výsledků závodů čtyřkolek, motorek, dětí a juniorů
Odpolední hudební program: Spheres, Phil Shoenfelt & Southern Cross, PAKÁŠ, Greyhound

NEDĚLE 25. května
12:00 konec závodu automobilů
12:30 vyhlášení výsledků
13:00 oficiální závěr

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.