OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nejtěžší závod terénních aut ve střední Evropě se jede v sobotu 12. května 2012 v Dobřanech. V pravé poledne odstartují do slavného 24hodinového závodu nejlepší posádky offroadových speciálů. A to již po patnácté! Vzhledem k velkému počtu účastníků upozorňujeme na uzavření hlavní příjezdové silnice do Dobřan ve směru od Starého Plzence, kde bude umístěno depo pro motorky a čtyřkolky i parkoviště pro návštěvníky.

Diváci se mohou těšit na tři desítky přihlášených posádek offroadových vozů, mezi nimiž nebudou chybět absolutní vítězové loňského závodu Kubi team Geneve i další úspěšné posádky. Vše pro vítězství udělá také KB Systém offroad team, který zatím vede letošní tabulku průběžných výsledků v nejsilnější kategorii, stejně jako WINGS team, jež kraluje kategorii Speciálů do dvou litrů. Velmi dobře našlápnuto mají i vozy do jednoho litru, které v Milovicích prakticky ovládly závod – první absolutně skončil Motorsport Dorda a jako druhý tým Bazika. Český offroad zakusil i pětinásobný dakarský vítěz v kategorii quad Josef Macháček, který milovický závod pro defekt nedokončil. Chuť do závodění na jeho stále oblíbenějších „buginách“ ale nevzdává.

Sportovní svátek doprovodí dopolední závod motorek a čtyřkolek na dvě hodiny. Jako první se na start postaví v 7:00 čtyřkolkáři a po nich v 9:30 motorkáři. V obou závodech očekáváme přes sto závodníků. Zkrátka nepřijdou ani děti a mladší junioři, kteří své jízdní schopnosti prověří ve 14:00 na jednodušší trati. Příjemné odpoledne doplní rockový koncert, začínající ve 13:00 a trvající do pozdního večera. Srdečně zváni jsou všichni příznivci rychlých stojů i nahodilí diváci, které čeká pravé offroadové prostředí: všudypřítomný adrenalin, odstřikující bláto a situace, při kterých tuhne krev v žilách. Průběh závodu, na který se závodníci celý rok připravují a těší, i výsledkový servis budou všichni moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu kvalitního nonstop občerstvení. Kompletní informace najdete na www.offroadmaraton.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.