OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

10. ročník Krušnomana odstartuje ČP na dlouhých tratích! Tradiční duatlon patří k nejtěžším v Evropě

V sobotu 10. května startuje oblíbená série FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu a první závodem je tradiční Krušnoman v Klínech. Jubilejní 10. ročník bude rekordním, už nyní je ve startovní listině hlavního závodu 135 jmen.

Hlavní závod Krušnoman Long Distance Duathlon se pojede na tratích 5km běhu, 80km na kole a 15km běhu. Pořadatelé ale připravili i kratší variantu 5km běh, 26km cyklistika, 2,5km běh. Pochopitelně se nezapomnělo na děti.

ilustrační

„Dopoledne jsou na programu závody dětí do 15 let a tam očekáváme velkou účast jak dětí závodníků, tak i dětí z místních škol. Závod dětí je navíc součástí Nadace Albert triatlonisty Tomáše Slavaty,“ prozradil ředitel závodu Tomáš Langhammer. Děti pojedou horský mini duatlon na sjezdovce.

Krušnoman duatlon v Klínech se řídí heslem: „My jsme jiný duatlon, my nejsme klasický duatlon, který se jezdí po rovině!“ A ředitel Langhammer k tomu dodává: „Krušnoman duatlon je mezi třemi nejtěžšími dlouhými duatlony v Evropě a je to závod, který nemá limity. Cyklistická část je po velmi kvalitním asfaltu s velkým převýšením, běžecká část pak po sjezdovkách Sportareálu Klíny a po singltrackách.“

Krušnoman při svém jubilejním desátém ročníku pokoří rekord v počtu startujících a startovní pole bude hodně nabité. „Už teď je v hlavním závodě přihlášeno 135 závodníků. Pozvali jsme všechny vítěze loňských ročníků a startovka je dost nabitá. Mezi hvězdy závodu patří Petr Vabroušek, Tom Vandenbussche z Belgie, Jan Wainer, Rudolf Cogan, Lukáš Polan, Lukáš Slatinský a Standa Cibulka. Z žen dorazí všechny vítězky, takže boj bude otevřený a nemá jasnou favoritku,“ prozradil Langhammer, který vyzdvihl vysoké kvality Krušnomana.

„Připraveno je bohaté občerstvení, v cíli je sprcha, což je u velkého počtu závodů v ČR jen sen. Také budou k dispozici masérky a whirlpool. Tuhle kombinaci u nás nemá žádný závod Českého poháru, na Slovensku jen Slovakman,“ dodal Langhammer.

Krušnomana čeká kromě vyhlášení vítězů ještě jedna ceremonie. „V den závodu budou do Síně Slávy uvedeni závodníci, kteří absolvovali všech 10 ročníků. Standa Cibulka nejst. a Petr Švarc.,“ uzavřel Langhammer s tím, že obrovské poděkování patří Sportareálu Klíny, panu Ing. Josefu Dlouhému, všem partnerům závodu a partnerům pořádající Agentury Czechman.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.