Startovní listiny se rozrůstají

Již dvacet přihlášek hráček z deseti zemí eviduje startovní listina víkendového mistrovství Evropy v go žen. S kompletní evropskou špičkou se utká čtveřice českých reprezentantek. „Podle osobního koeficientu je největší favoritkou Němka Manja Marz. Naše hráčky mají nižší hodnocení a budou se snažit proniknout co nejvýš ke špičce, ale překvapení samozřejmě vyloučit nelze. Šance na přední umístění má například nově přihlášená Jitka Bártová,“ říká hlavní pořadatel obou turnajů Martin Kovařík z Go klubu Brno.

Mistrovství je zároveň kvalifikací pro vrcholovou soutěž v go, Světové hry duševních sportů v Pekingu (prosinec 2012). Postup si vybojují tři nejlepší hráčky.

Zájem hrát European Go Cup Brno 2012, který bude probíhat souběžně se šampionátem žen projevilo už 135 hráčů. V Brně se představí takřka kompletní evropská špička, protože turnaj je součástí nejsilnější kategorie A Evropského poháru. K favoritům patří úřadující mistr Evropy Jan Šimara ze Zlína, na medailové umístění by mohl dosáhnout i nejlepší brněnský hráč Ondřej Kruml.

Oba turnaje začnou v pátek v 16.00 hodin slavnostním zahájením, partie budou rozehrány o půl hodiny později. První hrací den je na pořadu jedno kolo. V sobotu se začne hrát v 9.00 hodin a v neděli v 8.30. Mistrovství Evropy žen je pětikolové, European Go Cup má o jedno kolo víc, které bude sehráno v sobotu.

_________________________________________________________________________

Ondřeje Kachyňa

Člen Go klubu Brno, 22 let, I. dan

-Jak dlouho hrajete go a jaké jsou vaše největší úspěchy?

Od šestnácti let. Přivedl mě k němu můj spolužák Ondra Kruml. To nejlepší brněnský hráč, který už dosáhl výborných výsledků i na evropské úrovni. A zároveň je i mým učitelem. Největším úspěchem je jednoznačně dosažení mistrovské třídy, tedy prvního danu, což se mně povedlo loni na podzim.

-Kolik času věnujete go?

Protože go je můj hlavní koníček, dokážu u něj vydržet i šest hodin denně. Je to především studium knížek a přehrávání partií profesionálních hráčů, nejlépe s jejich komentářem. A samozřejmě je nutná praktická konfrontace se stejně silnými a silnějšími hráči. Tedy hraní.

-Troufnete si tipnout vítěze letošního European Go Cupu?

Tipovat asi ne, ale fandím našemu současnému nejlepšímu hráči Janu Šimarovi, který nedávno získal titul mistra Evropy. Vyhrát by mohli i naši další reprezentanti Ondřej Šilt nebo Jan Hora, který se už kvalifikoval do Pekingu. A taky samozřejmě Ondra Kruml. Pokud přijede, bude na první místo určitě myslet maďarský reprezentant Mero Csaba. Ten už v Brně vyhrál několikrát.

-A vaše ambice?

Loni jsem skončil někde do dvacátého místa. Ale plánovat umístění je složité. Budu spokojený když porazím někoho papírově silnějšího, anebo alespoň stejně silného hráče jako já.

-Třeba svého učitele Ondřeje Krumla?

To je spíš můj dlouhodobý cíl. Navíc šance se s ním potkat je na tak velkém turnaji minimální. Ale na domácích turnajích už jsme hráli několikrát.

 

Za Go club Brno - Zdeněk Vlach

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Fotogalerie

24.5.2015

Rallye Český Krumlov 2015

RallyAž poslední rychlostní zkouška rozhodla o letošním vítězi 43. Rallye Český Krumlov. Za deště uštědřil Jan Kopecký porážku Václavu Pechovi rozdílem 15.3 vteřiny a mohl se tak radovat z prvenství. Třetí místo si z Krumlova odváží Pavel Valoušek.

>> Rallye Český Krumlov objektivem Jindry Řeháčkové

20.5.2015

Mistrovství České republiky v cheerleadingu

cheerleadingSkvělé výkony a úžasná atmosféra to bylo již 14. Mistrovství České republiky v cheerleadingu. V sobotu 16.5. se v pražské sportovní hale Královka se sešlo více než 1000 soutěžících z 25 týmů a předvedlo 137 soutěžních vystoupení.

>> 1. část velké fotogalerie V. Sýkory >>

>> 2. část velké fotogalerie >>

17.5.2015

Dračí lodě na Lipně zahájily sezonu

Dragon boatsZávody dračích lodí na Lipenské přehradě zahájily sezonu a fotografka Jindra Řeháčková u toho nemohla chybět. 

>> Vstup do fotogalerie >>

17.5.2015

300 Zatáček Gustava Havla - Hořice, 2015

foto: Petr JansaNa tradiční trati v Hořících odstartoval v sobotu 16.5.2015 již 53. ročník silničního závodu motocyklů 300 zatáček Gustava Havla. Na startu scházejí krásné, silné a rychlé motocykly tříd tříd 125SP, 125GP, 250CRR, 250GP, Twin, do 600 (Supersport, Superstock 600) a nad 600 (Superbike, Superstock 1000). Prožijte atmosféru rychlosti ve fotografiích Petra Jansy.

14.5.2015

Zahajovací dostihový den Pardubice

DostihyV tradičním termínu 8. května odstartovala na pardubickém dostihovém závodišti dostihová sezona 2015. Program Zahajovacího dostihového mítinku nabídnul celkem 8 dostihů a fotografka Lenka Sklenáková byla u toho. 
Prohlédněte si její fotogalerii.

archiv

 Doporučujeme:

martinaburianova.cz

Šperky a dekorace z polodrahokamů

Kam za sportem?